BANAKAKO

AIZKOLARI

TXAPELKETA NAGUSIA

Final de parejas de femenino, primera división y promoción

Frontón de Izarraitz, Azpeitia | 16 de Julio | 22:00

BINAKAKO AIZKOLARI TXAPELKETA NAGUSIA

CLASIFICACIÓN
PRIMERA CATEGORÍA

CLASIFICACIÓN
CATEGORÍA PROMOCIÓN

CLASIFICACIÓN
FEMENINA

NUESTROS AIZKOLARIS

FEMENINO

ANSORREGI

Leer Más

Ansorregi

25 años

Mendaro

ARRUTI

Leer Más

Arruti

35 años

Bilbo

TANCO

Leer Más

Tanco

39 años

Sarriguren

JULIA

Leer Más

Julia

41 años

Palazuelos de Eresma

ZELAI III

Leer Más

Zelai III

27 años

Mallabia

MAIKA

Leer Más

Maika

48 años

Ituren

PRIMERA DIVISIÓN

IKER VICENTE

Leer Más

Iker Vicente

24 años

Otsagabia

MIKEL LARRAÑAGA

Leer Más

Larrañaga

31 años

Azpeitia

ENEKO OTAÑO

Leer Más

Otaño

26 años

Beizama

JON IRAZU

Leer Más

Irazu

39 años

Zizurkil

JULEN ALBERDI

Leer Más

Txikia IV

29 años

Azkoitia

AITZOL ATUTXA

Leer Más

Atutxa II

32 años

Dima

JON REKONDO

Leer Más

Rekondo

36 años

Leitza

UGAITZ MUGERZA

Leer Más

Ugaitz Mugerza

34 años

Mutriku

JEXUX MUJIKA

Leer Más

Mujika

44 años

Ibarra

AZURMENDI

Leer Más

Azurmendi

49 años

Ataun

PROMOCIÓN

ENEKO SARALEGI

Leer Más

ENEKO SARALEGI

JULEN KAÑAMARES

Leer Más

JULEN KAÑAMARES

ARATZ MUGERZA

Leer Más

ARATZ MUGERZA

JULEN LARREA

Leer Más

LARREA

PELLEJERO

Leer Más

PELLEJERO

CORCHERO

Leer Más

CORCHERO

ZELAI IV

Leer Más

ZELAI IV

ARKAITZ JAUREGI

Leer Más

JAUREGI

SÍGUE LAS NOVEDADES EN NUESTRAS
REDES SOCIALES

¡No te pierdas las novedades del torneo! Sigue nuestro perfil de Instagram y entérate de todo lo que está sucediendo entre nuestros aizkolaris.

Encontrarás contenido exclusivo e imágenes de calidad. También podrás enterarte de todas las noticias relacionadas con las entradas, los patrocinadores y el día de la gran final.

¿A qué esperas? No pierdas esta oportunidad para saber todo sobre el torneo.

BINAKAKO AIZKOLARI
TXAPELKETA NAGUSIA

Primera División

Iker Vicente – Azurmendi

Larrañaga – Mujika

Otaño – Ugaitz Mugerza

Irazu – Rekondo

Txikia IV – Atutxa II

Promoción

Larrea III – Zelai IV

Jauregi – Eloy Corchero

Julen Kañamares – Pellejero

Eneko Saralegi – Aratz Mugerza

Femenino

Zelai III – Ansorregi

Tanco – Maika

Arruti – Julia

COLABORADORES

Colaborador Principal

Sherpa.ai, con sede en Bilbao y Silicon Valley, es una empresa líder en servicios de Inteligencia Artificial. También ha sido nombrada una de las 10 principales empresas de inteligencia artificial líderes en el mundo junto con Google, Amazon, Microsoft e IBM.

logoDFB

TRADICIÓN E INNOVACIÓN UNIDAS
¡NO TE LO PIERDAS!

CONTACTO

MAIKA

17 – 07 – 1972

Herria: Ituren (Nafarroa)

Altuera: 1.57 m.

Pisua: 64 kg.

 

Lorpenak:

Urrezko Kopa

Urrezko Aizko

ELOY CORCHERO

Herria: Araia

Adina: 27

Altuera: 1.80 m.

Pisua: 82 kg.

Lorpenak: 

2010 | Euskadiko Gazte Mailako Txapeldun

2018 – 2019 Arabako Txapeldun

IKER VICENTE

15 – 06 – 1997

Herria: Otsagabia (Nafarroa)

Altura: 1.85

Pisua: 87

Lorpenak:

6 Aldiz Nafarroako Txapeldun

2 Aldiz Euskal-Herriko Txapelketa Nagusiko txapelduna

AITZOL ATUTXA GUTURBAI

17 – 07 – 1988

Herria: Dima (Bizkaia)

Altura: 1.92

Pisua: 100

Lorpenak:

5 aldiz Euskadiko Txapeldun 2014, 2015, 2016, 2017, 2018

Bizkaiko Txapelduna 2007 geroztik

JULEN ALBERDI

21 – 07 – 1991

Herria: Azkoitia (Gipuzkoa)

Altura: 1.90 m.

Pisua: 95 kg.

Lorpenak:

2019 | Gipuzkoako Txapeldun

2020 | Urrezko Aizkora Txapeldun

2020 | Urrezko Aizkolarien Liga Txapeldun

MIKEL LARRAÑAGA ELGARRESTA

20 – 12 – 1989

Herria: Azpeitia (Gipuzkoa)

Altura: 1.88

Pisua: 98

Lorpenak:

3 Aldiz Euskal Herriko Lehen Mailako 2. postua

2 Aldiz Gipuzkoako Lehen Mailako Txapelketan txapeldun

2 aldiz Urrezko Donostia Kopan 2. postua

3 aldiz Eusko Label Urrezko aizkoran Banaka txapeldun

Eusko label binaka txapeldun

Sub 23 Txapeldun

JON REKONDO SALABERRUA

02 – 04 – 1985

Herria: Leitza (Nafarroa)

Pisua: 83 kg.

Altura: 1,78 m.

Lorpenak:

2020 | Urrezko Binakako Txapeldun

Nafarroako Txapeldun Orde 5 aldiz.

RUBEN SARALEGI

Adina: 29

Altura: 1.86

Pisua: 84

Lorpenak:

Urrezko Aizkolarien bikotekako txapeldun 2018-2019

ENEKO OTAÑO AIZPURUA

07 – 08 – 1994

Herria: Beizama (Gipuzkoa)

Altura: 1.83 m.

Pisua: 92 kg.

Lorpenak:

2020 | 3. Sherpa.ai Aizkolari txapelketa Nagusian

2019 | 4. Lehen Mailako Euskal Herriko Aizkolarien Txapelketan

2018 | 5. Lehen Mailako Euskal Herriko Aizkolarien Txapelketan

UGAITZ MUGERZA

09 – 04 – 1987

Herria: Mutriku

Altura: 1.79

Pisua: 79

Lorpenak:

4 Aldiz Binakako Urrezko Aizkora Txapeldun

2018 | Gipuzkoako lehen mailako txapeldun

JON IRAZU

21 – 02 – 1982

Heria: Zizurkil (Gipuzkoa)

Altura: 1.85

Pisua: 103

Lorpenak:

1.Mailako Itxapedunordea

2 aldiz Euskadiko 3. eta 2. mailako txapeldun

Donostiko Urrezko kopan txapeldunordea

JULEN LARREA MIRANDA

21 – 11 – 1996

Herria: Barakaldo (Bizkaia)

Altuera: 1.76 m.

Pisua: 87 kg.

Lorpenak:

2020 | Sherpa.ai Promozio Txapelketaren garaile.

ELOY CORCHERO

18 – 03 – 1993

Herria: Araia (Araba)

Altura: 1.80 m.

Pisua 82 kg.

Lorpenak: 

2010 | Euskadiko Gazte Mailako Txapeldun

2018 – 2019 Arabako Txapeldun

ARKAITZ JAUREGI

Herria: Ilarduia

Adina: 36

Altuera: 1.80 m.

Pisua: 81 kg.

Lorpenak: 

2015 – 2016 – 2017 | Arabako Txapeldun

Zilarreko Aizkoran Binakako 3 aldiz txapeldun

TANCO

31 – 07 – 1981

Herria: Sarriguren (Nafarroa)

Altuera: 1.72 m.

Pisua: 69 kg.

ARATZ MUGERZA

Herria: Mutriku

Adina: 32

Altuera: 1.74 m.

Pisua: 73 kg.

ENEKO SARALEGI

12 – 02 – 1993

Herria: Errazkin (Nafarroa)

Altuera: 1.74 m.

Pisua: 74 kg.

 

Lorpenak:

2 Aldiz Euskal Herriko gazte mailako txapelduna

AXIER PELLEJERO

13 – 6 – 1981

Herria: Areso (Nafarroa)

Altuera: 1.86 m.

Pisua: 91 kg.

IORITZ GISASOLA

21 – 5 – 1997

Herria: Mallabia (Bizkaia)

Altuera: 1.80 m.

Pisua: 78 kg.

 

Lorpenak:

Bizkaiko 2. mailako txapelduna (2019)

JULEN KAÑAMARES

18 – 10 – 1989

Herria: Arostegi (Nafarroa)

Altuera: 1.78 m.

Pisua: 87 kg.

AZURMENDI

29 – 04 – 1972

Herria: Ataun (Gipuzkoa)

Altura: 1.85 m.

Pisua: 106 kg.

Lorpenak:

2 Aldiz Euskal Herriko banakako txapelduna

6 Aldiz Gipuzkoako txapelduna

Urrezko Aizkora binaka ta banaka txapelduna

ARATZ MUGERZA

13 – 07 – 1988

Herria: Mutriku (Gipuzkoa)

Altuera: 1.74 m.

Pisua: 74 kg.

JAUREGI

23 – 07 – 1984

Herria: Ilarduia – Asparrena (Araba)

Altuera: 1.80 m.

Pisua: 82 kg.

Lorpenak:

015, 2016, 2017 | Arabako maila nagusiko txapeldun

2016 | Arriaren aurkako apustuan garaile

2020 | Sherpa.ai promozio txapelketan txapeldunorde

KARMELE GISASOLA

28 – 02 – 1994

Herria: Mallabia (Bizkaia)

Altuera: 1.68 m.

Pisua: 72 kg.

 

Lorpenak:

2019 | Bizkaiko eta Euskal Herriko Harrijasotze txapelduna

2020 | Bizkaiko eta Euskal Herriko ingude jasotze txapelduna

ANSORREGI

29 – 11 – 1995

Herria: Mendaro (Gipuzkoa)

Altuera: 1.65 m.

Pisua: 65 kg.

 

Lorpenak:

2 urtez Bizkaiko Trontza Mixtoan Txapeldun

ARRUTI

19 – 11 – 1985

Herria: Bilbo (Bizkaia)

Altuera: 1.58 m.

Pisua: 51 kg.

 

Lorpenak:

2021 | Binakako Emakumezkoen Euskal Pentatloia

2018 | Euskadiko txinga erute txapelketa

JULIA

11 – 02 – 1980

Herria: Palazuelos de Eresma (Segovia)

Altuera: 1.57 m.

Pisua: 64 kg.

 

Lorpenak:

Campeonato de Euskadi de harrijasotze, 3ª en 2018 y 2ª en 2019

Campeona de España de powerlifting en 2017

Subcampeona de España de halterofilia máster en 2018 y 2019

JEXUX MUJIKA ELOLA

26 – 12 – 1976

Herria: Irura (Gipuzkoa)

Altura: 1.84 m.

Pisua: 96 kg.

Lorpenak:

Euskal Herriko 2. mailako txapela

Euskal Herriko 1. mailako finalen 4. postua

Gipuzkoako 2. mailako txapela

Gipuzkoako 1. mailan 5. postua

Donostiko Urrezko kopan 4. postua