AIZKOLARI

TXAPELKETA NAGUSIA

FINAL | NOVEMBER 21TH. | BILBAO ARENA | 12:00H.

FINAL

BILBAO ARENA | NOVEMBER 21TH. | 12:00h.

QUALIFYING

FINAL | NOVEMBER 21TH. | BILBAO ARENA

Women Qualifier

 

Karmele Gisasola ZELAI III (11′ 48”)

Uxue ANSORREGI (13′ 02”)

MAIKA Ariztegi (15′ 25”)

1st. Promotion

 

IKER VICENTE (39′ 37”)

Mikel LARRAÑAGA (41′ 57”)

Eneko OTAÑO (43′ 14”)

Aitzol ATUTXA II (44′ 32”)

Julen Alberdi TXIKIA IV (45′ 53”)

Jon IRAZU (54′ 15”)

1st Promotion

Mikel LARRAÑAGA 

Eneko OTAÑO

IKER VICENTE

Aitzol ATUTXA II

Julen Alberdi TXIKIA IV

Jon IRAZU

 

Woman Qualifier

Karmele Gisasola ZELAI III 

MAIKA Ariztegi

Uxue ANSORREGI

QUALIFYING

ARAIA

Arrazpi Berri Kiroldegia, Araia | October 17th. | 12:00

Promotional Final

Iñaki AZURMENDI (Ataun) 23´21”

ELOY CORCHERO (Araia) 25´04”

ENEKO SARALEGI (Errazkin) 25´14”

JULEN KAÑAMARES (Arostegi) 25´32”

JULEN OLANO (Leitza) 25´42”

Asier PELLEJERO (Areso) 26´57”

ARATZ MUGERZA (Mutriku) 29´18”

Ioritz Gisasola ZELAI IV (Mallabia) 31´48”

 

Women Qualifier

MAIKA Ariztegi (Ituren) 9´08”

Beatriz TANCO (Sarriguren) 15´00”

ZESTOA

Udal Kiroldegia, Zestoa | October 30th. | 18:00

1st. Promotion Final

Mikel LARRAÑAGA (Azpeitia) 16′ 44”

Eneko OTAÑO (Beizama) 17′ 57”

IKER VICENTE (Otsagabia) 18′ 11”

Aitzol ATUTXA II (Dima) 19′ 16”

Julen Alberdi TXIKIA IV (Azkoitia) 19′ 25”

Jon IRAZU (Zizurkil) 20′ 03”

UGAITZ MUGERZA (Mutriku) 20′ 33”

Julen LARREA III (Barakaldo) 21′ 06”

Iñaki AZURMENDI (Ataun) 21′ 10”

Jexux MUJIKA (Ibarra) 22′ 05”

Arkaitz JAUREGI (Ilarduia) 23′ 50”

Jon REKONDO (Leitza) 24′ 16”

ELOY CORCHERO (Araia) 24′ 48”

Woman Qualifier

Karmele Gisasola ZELAI III (9′ 05”)

Uxue ANSORREGI (9′ 11”)

Garazi URRUTI (13′ 22”)

OUR AIZKOLARIAK

1st. DIVISION

IKER VICENTE

Read More

Iker Vicente

24 urte

Otsagabia

MIKEL LARRAÑAGA

Read More

Larrañaga

31 urte

Azpeitia

ENEKO OTAÑO

Read More

Otaño

27 urte

Beizama

JON IRAZU

Read More

Irazu

39 urte

Zizurkil

JULEN ALBERDI

Read More

Txikia IV

30 urte

Azkoitia

AITZOL ATUTXA

Read More

Atutxa II

33 urte

Dima

JON REKONDO

Read More

Rekondo

36 urte

Leitza

UGAITZ MUGERZA

Read More

Ugaitz Mugerza

34 urte

Mutriku

JULEN LARREA

Read More

Larrea

24 urte

Barakaldo

JEXUX MUJIKA

Read More

Mujika

44 urte

Ibarra

ARKAITZ JAUREGI

Read More

Jauregi

37 urte

Ilarduia

WOMEN

ANSORREGI

Read More

Ansorregi

25 urte

Mendaro

ARRUTI

Read More

Arruti

35 urte

Bilbo

TANCO

Read More

Tanco

39 urte

Sarriguren

ZELAI III

Read More

Zelai III

27 urte

Mallabia

MAIKA

Read More

Maika

48 urte

Ituren

JULIA

Read More

Julia

41 urte

Palazuelos de Eresma

2nd. DIVISION

ENEKO SARALEGI

Read More

ENEKO SARALEGI

JULEN KAÑAMARES

Read More

JULEN KAÑAMARES

ARATZ MUGERZA

Read More

ARATZ MUGERZA

AZURMENDI

Read More

AZURMENDI

PELLEJERO

Read More

PELLEJERO

CORCHERO

Read More

CORCHERO

ZELAI IV

Read More

ZELAI IV

JULEN OLANO

Read More

JULEN OLANO

FOLLOW US ON
INSTAGRAM

Don’t miss the competition news!

Follow us on instagram to discover what’s going on in Aizkolari Txapelketa.

We will you keep in touch with news, quality content, information about the tickets, the partners and the final competition.

What are you waiting for? Welcome to the aizkolari world.

PARTNERS

Principal Partner

Sherpa.ai is a leading company in artificial intelligence services, based in Bilbao and Silicon Valley. It has also been named one of the world’s top 10 AI companies, along with Google, Amazon, Microsoft and IBM.

logo BFA

THE PERFECT MIX BETWEEN TRADITION AND INNOVATION
DON'T MISS IT!

BINAKAKO AIZKOLARI TXAPELKETA NAGUSIA

1st CATEGORY
RANKING

PROMOTION CATEGOTY
RANKING

WOMEN
RANKING

CONTACT

JULEN OLANO ZABALETA

27 – 01 – 1993

Herria: Leitza (Nafarroa)

Altuera: 1.81 m.

Pisua: 81 kg.

ARKAITZ JAUREGI

Herria: Ilarduia

Adina: 36

Altuera: 1.80 m.

Pisua: 81 kg.

Lorpenak: 

2015 – 2016 – 2017 | Arabako Txapeldun

Zilarreko Aizkoran Binakako 3 aldiz txapeldun

IKER VICENTE

15 – 06 – 1997

Herria: Otsagabia (Nafarroa)

Altura: 1.85

Pisua: 87

Lorpenak:

6 Aldiz Nafarroako Txapeldun

2 Aldiz Euskal-Herriko Txapelketa Nagusiko txapelduna

AITZOL ATUTXA GUTURBAI

17 – 07 – 1988

Herria: Dima (Bizkaia)

Altura: 1.92

Pisua: 100

Lorpenak:

5 aldiz Euskadiko Txapeldun 2014, 2015, 2016, 2017, 2018

Bizkaiko Txapelduna 2007 geroztik

JULEN ALBERDI

21 – 07 – 1991

Herria: Azkoitia (Gipuzkoa)

Altura: 1.90 m.

Pisua: 95 kg.

Lorpenak:

2019 | Gipuzkoako Txapeldun

2020 | Urrezko Aizkora Txapeldun

2020 | Urrezko Aizkolarien Liga Txapeldun

MIKEL LARRAÑAGA ELGARRESTA

20 – 12 – 1989

Herria: Azpeitia (Gipuzkoa)

Altura: 1.88

Pisua: 98

Lorpenak:

3 Aldiz Euskal Herriko Lehen Mailako 2. postua

2 Aldiz Gipuzkoako Lehen Mailako Txapelketan txapeldun

2 aldiz Urrezko Donostia Kopan 2. postua

3 aldiz Eusko Label Urrezko aizkoran Banaka txapeldun

Eusko label binaka txapeldun

Sub 23 Txapeldun

JON REKONDO SALABERRUA

02 – 04 – 1985

Herria: Leitza (Nafarroa)

Pisua: 83 kg.

Altura: 1,78 m.

Lorpenak:

2020 | Urrezko Binakako Txapeldun

Nafarroako Txapeldun Orde 5 aldiz.

RUBEN SARALEGI

Adina: 29

Altura: 1.86

Pisua: 84

Lorpenak:

Urrezko Aizkolarien bikotekako txapeldun 2018-2019

ENEKO OTAÑO AIZPURUA

07 – 08 – 1994

Herria: Beizama (Gipuzkoa)

Altura: 1.83 m.

Pisua: 92 kg.

Lorpenak:

2020 | 3. Sherpa.ai Aizkolari txapelketa Nagusian

2019 | 4. Lehen Mailako Euskal Herriko Aizkolarien Txapelketan

2018 | 5. Lehen Mailako Euskal Herriko Aizkolarien Txapelketan

UGAITZ MUGERZA

09 – 04 – 1987

Herria: Mutriku

Altura: 1.79

Pisua: 79

Lorpenak:

4 Aldiz Binakako Urrezko Aizkora Txapeldun

2018 | Gipuzkoako lehen mailako txapeldun

JON IRAZU

21 – 02 – 1982

Heria: Zizurkil (Gipuzkoa)

Altura: 1.85

Pisua: 103

Lorpenak:

1.Mailako Itxapedunordea

2 aldiz Euskadiko 3. eta 2. mailako txapeldun

Donostiko Urrezko kopan txapeldunordea

JULEN LARREA MIRANDA

21 – 11 – 1996

Herria: Barakaldo (Bizkaia)

Altuera: 1.76 m.

Pisua: 87 kg.

Lorpenak:

2020 | Sherpa.ai Promozio Txapelketaren garaile.

ELOY CORCHERO

18 – 03 – 1993

Herria: Araia (Araba)

Altura: 1.80 m.

Pisua 82 kg.

Lorpenak: 

2010 | Euskadiko Gazte Mailako Txapeldun

2018 – 2019 Arabako Txapeldun

ELOY CORCHERO

Herria: Araia

Adina: 27

Altuera: 1.80 m.

Pisua: 82 kg.

Lorpenak: 

2010 | Euskadiko Gazte Mailako Txapeldun

2018 – 2019 Arabako Txapeldun

ARATZ MUGERZA

Herria: Mutriku

Adina: 32

Altuera: 1.74 m.

Pisua: 73 kg.

MAIKA

17 – 07 – 1972

Herria: Ituren (Nafarroa)

Altuera: 1.57 m.

Pisua: 64 kg.

 

Lorpenak:

Urrezko Kopa

Urrezko Aizko

ENEKO SARALEGI

12 – 02 – 1993

Herria: Errazkin (Nafarroa)

Altuera: 1.74 m.

Pisua: 74 kg.

 

Lorpenak:

2 Aldiz Euskal Herriko gazte mailako txapelduna

AXIER PELLEJERO

13 – 6 – 1981

Herria: Areso (Nafarroa)

Altuera: 1.86 m.

Pisua: 91 kg.

IORITZ GISASOLA

21 – 5 – 1997

Herria: Mallabia (Bizkaia)

Altuera: 1.80 m.

Pisua: 78 kg.

 

Lorpenak:

Bizkaiko 2. mailako txapelduna (2019)

JULEN KAÑAMARES

18 – 10 – 1989

Herria: Arostegi (Nafarroa)

Altuera: 1.78 m.

Pisua: 87 kg.

AZURMENDI

29 – 04 – 1972

Herria: Ataun (Gipuzkoa)

Altura: 1.85 m.

Pisua: 106 kg.

Lorpenak:

2 Aldiz Euskal Herriko banakako txapelduna

6 Aldiz Gipuzkoako txapelduna

Urrezko Aizkora binaka ta banaka txapelduna

ARATZ MUGERZA

13 – 07 – 1988

Herria: Mutriku (Gipuzkoa)

Altuera: 1.74 m.

Pisua: 74 kg.

JAUREGI

23 – 07 – 1984

Herria: Ilarduia – Asparrena (Araba)

Altuera: 1.80 m.

Pisua: 82 kg.

Lorpenak:

015, 2016, 2017 | Arabako maila nagusiko txapeldun

2016 | Arriaren aurkako apustuan garaile

2020 | Sherpa.ai promozio txapelketan txapeldunorde

KARMELE GISASOLA

28 – 02 – 1994

Herria: Mallabia (Bizkaia)

Altuera: 1.68 m.

Pisua: 72 kg.

 

Lorpenak:

2019 | Bizkaiko eta Euskal Herriko Harrijasotze txapelduna

2020 | Bizkaiko eta Euskal Herriko ingude jasotze txapelduna

ANSORREGI

29 – 11 – 1995

Herria: Mendaro (Gipuzkoa)

Altuera: 1.65 m.

Pisua: 65 kg.

 

Lorpenak:

2 urtez Bizkaiko Trontza Mixtoan Txapeldun

ARRUTI

19 – 11 – 1985

Herria: Bilbo (Bizkaia)

Altuera: 1.58 m.

Pisua: 51 kg.

 

Lorpenak:

2021 | Binakako Emakumezkoen Euskal Pentatloia

2018 | Euskadiko txinga erute txapelketa

JULIA

11 – 02 – 1980

Herria: Palazuelos de Eresma (Segovia)

Altuera: 1.57 m.

Pisua: 64 kg.

 

Lorpenak:

Campeonato de Euskadi de harrijasotze, 3ª en 2018 y 2ª en 2019

Campeona de España de powerlifting en 2017

Subcampeona de España de halterofilia máster en 2018 y 2019

TANCO

31 – 07 – 1981

Herria: Sarriguren (Nafarroa)

Altuera: 1.72 m.

Pisua: 69 kg.

JEXUX MUJIKA ELOLA

26 – 12 – 1976

Herria: Irura (Gipuzkoa)

Altura: 1.84 m.

Pisua: 96 kg.

Lorpenak:

Euskal Herriko 2. mailako txapela

Euskal Herriko 1. mailako finalen 4. postua

Gipuzkoako 2. mailako txapela

Gipuzkoako 1. mailan 5. postua

Donostiko Urrezko kopan 4. postua