AIZKOLARI

TXAPELKETA NAGUSIA

FINAL | 21 DE NOVIEMBRE | BILBAO ARENA

ZESTOA

POLIDEPORTIVO MUNICIPAL | 30 DE OCTUBRE | 18:00

COMPETICIONES

ARAIA

Polideportivo Arrazpi Berri, Araia | 17 de Octubre | 12:00

Final de Categoría de Promoción

Iñaki AZURMENDI (Ataun) 23´21”

ELOY CORCHERO (Araia) 25´04”

ENEKO SARALEGI (Errazkin) 25´14”

JULEN KAÑAMARES (Arostegi) 25´32”

JULEN OLANO (Leitza) 25´42”

Asier PELLEJERO (Areso) 26´57”

ARATZ MUGERZA (Mutriku) 29´18”

Ioritz Gisasola ZELAI IV (Mallabia) 31´48”

 

Clasificación Mujeres

MAIKA Ariztegi (Ituren) 9´08”

Beatriz TANCO (Sarriguren) 15´00”

ZESTOA

Polideportivo Municipal, Zestoa | 30 de Octubre | 18:00

Prueba de Clasificación de Primera División

IKER VICENTE

Mikel LARRAÑAGA

Eneko OTAÑO

Yon IRAZU

Julen Alberdi TXIKIA IV

Aitzol ATUTXA II

Jon REKONDO

UGAITZ MUGERZA

Jexux MUJIKA

Julen LARREA III

Arkaitz JAUREGI

Iñaki AZURMENDI

ELOY CORCHERO

 

Clasificación Mujeres

Karmele Gisasola ZELAI III

Garazi URRUTI

Uxue ANSORREGI

NUESTROS AIZKOLARIS

PRIMERA DIVISIÓN

IKER VICENTE

Leer Más

Iker Vicente

24 años

Otsagabia

MIKEL LARRAÑAGA

Leer Más

Larrañaga

31 años

Azpeitia

ENEKO OTAÑO

Leer Más

Otaño

27 años

Beizama

JON IRAZU

Leer Más

Irazu

39 años

Zizurkil

JULEN ALBERDI

Leer Más

Txikia IV

30 años

Azkoitia

AITZOL ATUTXA

Leer Más

Atutxa II

33 años

Dima

JON REKONDO

Leer Más

Rekondo

36 años

Leitza

UGAITZ MUGERZA

Leer Más

Ugaitz Mugerza

34 años

Mutriku

JULEN LARREA

Leer Más

Larrea

24 años

Barakaldo

JEXUX MUJIKA

Leer Más

Mujika

44 años

Ibarra

JAUREGI

Leer Más

Jauregi

37 años

Ilarduia

MUJERES

ANSORREGI

Leer Más

Ansorregi

25 años

Mendaro

ARRUTI

Leer Más

Arruti

35 años

Bilbo

TANCO

Leer Más

Tanco

39 años

Sarriguren

ZELAI III

Leer Más

Zelai III

27 años

Mallabia

MAIKA

Leer Más

Maika

48 años

Ituren

JULIA

Leer Más

Julia

41 años

Palazuelos de Eresma

PROMOCIÓN

ENEKO SARALEGI

Leer Más

ENEKO SARALEGI

JULEN KAÑAMARES

Leer Más

JULEN KAÑAMARES

ARATZ MUGERZA

Leer Más

ARATZ MUGERZA

AZURMENDI

Leer Más

AZURMENDI

PELLEJERO

Leer Más

PELLEJERO

CORCHERO

Leer Más

CORCHERO

ZELAI IV

Leer Más

ZELAI IV

JULEN OLANO

Leer Más

JULEN OLANO

SIGUE LAS NOVEDADES EN NUESTRAS
REDES SOCIALES

¡No te pierdas las novedades del torneo! Sigue nuestro perfil de Instagram y entérate de todo lo que está sucediendo entre nuestros aizkolaris.

Encontrarás contenido exclusivo e imágenes de calidad. También podrás enterarte de todas las noticias relacionadas con las entradas, los patrocinadores y el día de la gran final.

¿A qué esperas? No pierdas esta oportunidad para saber todo sobre el torneo.

COLABORADORES

Colaborador Principal

Sherpa.ai, con sede en Bilbao y Silicon Valley, es una empresa líder en servicios de Inteligencia Artificial. También ha sido nombrada una de las 10 principales empresas de inteligencia artificial líderes en el mundo junto con Google, Amazon, Microsoft e IBM.

logo BFA

TRADICIÓN E INNOVACIÓN UNIDAS
¡NO TE LO PIERDAS!

BINAKAKO AIZKOLARI TXAPELKETA NAGUSIA

CLASIFICACIÓN
PRIMERA CATEGORÍA

CLASIFICACIÓN
CATEGORÍA PROMOCIÓN

CLASIFICACIÓN
FEMENINA

CONTACTO

JULEN OLANO ZABALETA

27 – 01 – 1993

Herria: Leitza (Nafarroa)

Altuera: 1.81 m.

Pisua: 81 kg.

ARKAITZ JAUREGI

Herria: Ilarduia

Adina: 36

Altuera: 1.80 m.

Pisua: 81 kg.

Lorpenak: 

2015 – 2016 – 2017 | Arabako Txapeldun

Zilarreko Aizkoran Binakako 3 aldiz txapeldun

IKER VICENTE

15 – 06 – 1997

Herria: Otsagabia (Nafarroa)

Altura: 1.85

Pisua: 87

Lorpenak:

6 Aldiz Nafarroako Txapeldun

2 Aldiz Euskal-Herriko Txapelketa Nagusiko txapelduna

AITZOL ATUTXA GUTURBAI

17 – 07 – 1988

Herria: Dima (Bizkaia)

Altura: 1.92

Pisua: 100

Lorpenak:

5 aldiz Euskadiko Txapeldun 2014, 2015, 2016, 2017, 2018

Bizkaiko Txapelduna 2007 geroztik

JULEN ALBERDI

21 – 07 – 1991

Herria: Azkoitia (Gipuzkoa)

Altura: 1.90 m.

Pisua: 95 kg.

Lorpenak:

2019 | Gipuzkoako Txapeldun

2020 | Urrezko Aizkora Txapeldun

2020 | Urrezko Aizkolarien Liga Txapeldun

MIKEL LARRAÑAGA ELGARRESTA

20 – 12 – 1989

Herria: Azpeitia (Gipuzkoa)

Altura: 1.88

Pisua: 98

Lorpenak:

3 Aldiz Euskal Herriko Lehen Mailako 2. postua

2 Aldiz Gipuzkoako Lehen Mailako Txapelketan txapeldun

2 aldiz Urrezko Donostia Kopan 2. postua

3 aldiz Eusko Label Urrezko aizkoran Banaka txapeldun

Eusko label binaka txapeldun

Sub 23 Txapeldun

JON REKONDO SALABERRUA

02 – 04 – 1985

Herria: Leitza (Nafarroa)

Pisua: 83 kg.

Altura: 1,78 m.

Lorpenak:

2020 | Urrezko Binakako Txapeldun

Nafarroako Txapeldun Orde 5 aldiz.

RUBEN SARALEGI

Adina: 29

Altura: 1.86

Pisua: 84

Lorpenak:

Urrezko Aizkolarien bikotekako txapeldun 2018-2019

ENEKO OTAÑO AIZPURUA

07 – 08 – 1994

Herria: Beizama (Gipuzkoa)

Altura: 1.83 m.

Pisua: 92 kg.

Lorpenak:

2020 | 3. Sherpa.ai Aizkolari txapelketa Nagusian

2019 | 4. Lehen Mailako Euskal Herriko Aizkolarien Txapelketan

2018 | 5. Lehen Mailako Euskal Herriko Aizkolarien Txapelketan

UGAITZ MUGERZA

09 – 04 – 1987

Herria: Mutriku

Altura: 1.79

Pisua: 79

Lorpenak:

4 Aldiz Binakako Urrezko Aizkora Txapeldun

2018 | Gipuzkoako lehen mailako txapeldun

JON IRAZU

21 – 02 – 1982

Heria: Zizurkil (Gipuzkoa)

Altura: 1.85

Pisua: 103

Lorpenak:

1.Mailako Itxapedunordea

2 aldiz Euskadiko 3. eta 2. mailako txapeldun

Donostiko Urrezko kopan txapeldunordea

JULEN LARREA MIRANDA

21 – 11 – 1996

Herria: Barakaldo (Bizkaia)

Altuera: 1.76 m.

Pisua: 87 kg.

Lorpenak:

2020 | Sherpa.ai Promozio Txapelketaren garaile.

ELOY CORCHERO

18 – 03 – 1993

Herria: Araia (Araba)

Altura: 1.80 m.

Pisua 82 kg.

Lorpenak: 

2010 | Euskadiko Gazte Mailako Txapeldun

2018 – 2019 Arabako Txapeldun

ELOY CORCHERO

Herria: Araia

Adina: 27

Altuera: 1.80 m.

Pisua: 82 kg.

Lorpenak: 

2010 | Euskadiko Gazte Mailako Txapeldun

2018 – 2019 Arabako Txapeldun

ARATZ MUGERZA

Herria: Mutriku

Adina: 32

Altuera: 1.74 m.

Pisua: 73 kg.

MAIKA

17 – 07 – 1972

Herria: Ituren (Nafarroa)

Altuera: 1.57 m.

Pisua: 64 kg.

 

Lorpenak:

Urrezko Kopa

Urrezko Aizko

ENEKO SARALEGI

12 – 02 – 1993

Herria: Errazkin (Nafarroa)

Altuera: 1.74 m.

Pisua: 74 kg.

 

Lorpenak:

2 Aldiz Euskal Herriko gazte mailako txapelduna

AXIER PELLEJERO

13 – 6 – 1981

Herria: Areso (Nafarroa)

Altuera: 1.86 m.

Pisua: 91 kg.

IORITZ GISASOLA

21 – 5 – 1997

Herria: Mallabia (Bizkaia)

Altuera: 1.80 m.

Pisua: 78 kg.

 

Lorpenak:

Bizkaiko 2. mailako txapelduna (2019)

JULEN KAÑAMARES

18 – 10 – 1989

Herria: Arostegi (Nafarroa)

Altuera: 1.78 m.

Pisua: 87 kg.

AZURMENDI

29 – 04 – 1972

Herria: Ataun (Gipuzkoa)

Altura: 1.85 m.

Pisua: 106 kg.

Lorpenak:

2 Aldiz Euskal Herriko banakako txapelduna

6 Aldiz Gipuzkoako txapelduna

Urrezko Aizkora binaka ta banaka txapelduna

ARATZ MUGERZA

13 – 07 – 1988

Herria: Mutriku (Gipuzkoa)

Altuera: 1.74 m.

Pisua: 74 kg.

JAUREGI

23 – 07 – 1984

Herria: Ilarduia – Asparrena (Araba)

Altuera: 1.80 m.

Pisua: 82 kg.

Lorpenak:

015, 2016, 2017 | Arabako maila nagusiko txapeldun

2016 | Arriaren aurkako apustuan garaile

2020 | Sherpa.ai promozio txapelketan txapeldunorde

KARMELE GISASOLA

28 – 02 – 1994

Herria: Mallabia (Bizkaia)

Altuera: 1.68 m.

Pisua: 72 kg.

 

Lorpenak:

2019 | Bizkaiko eta Euskal Herriko Harrijasotze txapelduna

2020 | Bizkaiko eta Euskal Herriko ingude jasotze txapelduna

ANSORREGI

29 – 11 – 1995

Herria: Mendaro (Gipuzkoa)

Altuera: 1.65 m.

Pisua: 65 kg.

 

Lorpenak:

2 urtez Bizkaiko Trontza Mixtoan Txapeldun

ARRUTI

19 – 11 – 1985

Herria: Bilbo (Bizkaia)

Altuera: 1.58 m.

Pisua: 51 kg.

 

Lorpenak:

2021 | Binakako Emakumezkoen Euskal Pentatloia

2018 | Euskadiko txinga erute txapelketa

JULIA

11 – 02 – 1980

Herria: Palazuelos de Eresma (Segovia)

Altuera: 1.57 m.

Pisua: 64 kg.

 

Lorpenak:

Campeonato de Euskadi de harrijasotze, 3ª en 2018 y 2ª en 2019

Campeona de España de powerlifting en 2017

Subcampeona de España de halterofilia máster en 2018 y 2019

TANCO

31 – 07 – 1981

Herria: Sarriguren (Nafarroa)

Altuera: 1.72 m.

Pisua: 69 kg.

JEXUX MUJIKA ELOLA

26 – 12 – 1976

Herria: Irura (Gipuzkoa)

Altura: 1.84 m.

Pisua: 96 kg.

Lorpenak:

Euskal Herriko 2. mailako txapela

Euskal Herriko 1. mailako finalen 4. postua

Gipuzkoako 2. mailako txapela

Gipuzkoako 1. mailan 5. postua

Donostiko Urrezko kopan 4. postua